Warsztaty stacjonarne

Przygotowanie i praktyka niskich balansów

17 czerwca, 10:00 – 15:00

Weźmiemy na warsztat pozycje brzuszne i niskie balanse, pod kątem techniki, wykorzystania bandh do stabilizacji pozycji, używania pomocy Iyengara i przegląd najczęstszych błędów wykonywania tej grupy asan. Będziemy krok po kroku przygotowywać ciało i uczyć się pracy z oddechem przy wykonaniu wymagających fizycznie pozycji.

Przećwiczymy różne warianty i etapy przygotowania do takich balansów, jak: Bakasana, Parsva Bakasana, Lolasana, Tolasana, Bhujapidasana, Eka Hasta Bujasana.

Dla kogo: dla osób dłużej praktykujących, które chcą rozwinąć praktykę asan i pranayamy

Przeciwskazania do udziału w warsztacie: menstruacja, ciąża, uporczywy ból lub niedawne kontuzje nadgarstków i/lub barków, RZS .

Prowadzi: Kasia Kapłon

Koszt: 150 zł

Dla chętnych zupa vege, bezglutenowa – 10 zł

Jak się zapisać na warsztat:

Na pomoc tarczycy

18 czerwca, 10:00 – 15:00

Warsztat złożony jest z dwóch sesji asan i ćwiczeń oddechowych, opracowanych pod kątem wyregulowania działania przysadki, podwzgórza i nadnerczy, od których współpracy zależy działanie tarczycy i przytarczyc.

Osoby z chorobami Hashimoto, Gravesa-Basedowa i innymi zaburzeniami działania tarczycy mają bardzo często zaburzoną oś HPA (podwzgórze- przysadka – nadnercza). Na naszych sesjach „tarczycowych” poprzez odpowiedni program asan regulujemy HPA, poruszamy inne zagadnienia związane z praktyką jogi, dietą, suplementacją, czy sposobem życia optymalnym dla osób borykających się z uciążliwymi objawami chorej tarczycy.
Pierwsza sesja dotyczyć będzie tego, jak praktykować wygięcia w tył przy niedoczynności, nadczynności, guzkach tarczycy, w zależności od podłoża zaburzeń i objawów.

Sesja po przerwie obiadowej skupiona będzie wokół zagadnień związanych z potrzebą podniesienia witalności ciała, zniesienia efektu „mgły mózgowej” i produkcją hormonów szczęścia, czyli uruchomimy układ przywspółczulny autonomicznego układu nerwowego.

Dla kogo: dla osób z problemami w funkcjonowaniu tarczycy i nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się, jak ustawiać sesję i wariantować asany u uczniów z chorą tarczycą.

Prowadzi: Kasia Kapłon

Koszt: 150 zł

Dla chętnych zupa vege, bezglutenowa – 10 zł

Jak się zapisać na warsztat:

0
    0
    Twoje zakupy
    Nie masz żadnych produktówPowrót do sklepu