Nauczyciele


Katarzyna Kapłon –  założycielka Zacisza Jogi we Wrocławiu, dyplomowany nauczyciel jogi w stopniu Junior 1; należy do  Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

„Praktykuję Hatha jogę od 2002 roku. Od początku była i jest to joga metodą B.K.S. Iyengara, bo w niej znajduję wszystko. Uważam, że jest to najbardziej solidna i holistyczna ścieżka jogi , w której każdy może się odnaleźć, niezależnie od wieku i kondycji.  Bardzo mi odpowiada intensywna i precyzyjna praca z ciałem w asanach, sekwencjonowanie oraz czas, jaki pozostajemy w pozycjach. Dzięki temu szybko budzi się w praktykujących świadomość ciała. 
Szanuję tę metodę również za to, że nie pozwala nauczycielom „osiąść na laurach”, ale wymaga od nas ciągłego podnoszenia poziomu praktyki własnej i wiedzy nt. anatomii, terapii jogą, prowadzenia różnych przypadków np. kobiet ciężarnych, osób z bólami kręgosłupa itp.
Osobiście regularnie kształcę się pod okiem najbardziej doświadczonych nauczycieli – w Polsce i na świecie.. W ostatnich latach moją praktykę rozwijam podążając wiernie za nauczycielami, którzy przez kilkadziesiąt lat praktykowali  bezpośrednio pod okiem Iyengara: Rita Keller, Gabriella Giubilaro, Joe Pereira.

Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, przygotowując się i przystępując do egzaminów na kolejne stopnie nauczycielskie. Ostatni dyplom w stopniu Junior Intermediate I uzyskałam w czerwcu 2017 roku.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi B.K.S. Iyengara i figuruję na liście dyplomowanych nauczycieli tej metody http://joga.org.pl/

Maria Roszkowska – nauczyciel jogi B.K.S. Iyengara w stopniu Introductory II, należy do Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

Odkrywa głębię i piękno jogi od 2010 roku. Nieustannie się szkoli pod okiem najlepszych nauczycieli jogi Iyengara z Polski z zagranicy, żeby podnosić  kwalifikacje i jak najlepiej przekazywać zdobytą wiedzę ludziom, którzy przychodzą do  zajęcia.
Mentorem Marii jest David Meloni (Advanced Senior II – jeden z bezpośrednich uczniów Iyengara), z którym utrzymuje regularny kontakt na kursach i warsztatach.

Agnieszka Szymańska  – nauczycielka w treningu mentorskim, należy do Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Pasjonatka koni, jogą „dzieli się, jak przepisem na dobre ciasto” i sprawia jej to dużą radość. Na jej zajęciach spokój, dobra energia i solidność są zapewnione.

Sandra Pustelny – nauczycielka  po kursie przygotowującym do pracy instruktora jogi.

Pełna młodzieńczej energii, ale też uważna i podchodząca indywidualnie do uczniów. Jej zajęcia odznaczają się dużą dynamiką i radością. Zaraża jogą, prezentując pięknie asany.

Nina Żamejć nauczycielka w treningu mentorskim, należy do Stowarzyszenie Jogi Iyegara w Polsce.
„Jest czujna, kochana i same ochy i achy” – tak ją widzą praktykujący w Zaciszu.